Fotografia dziecięca, rodzinna i ślubna
Plenerowy kalendarz fotografa - kiedy najlepiej zrobić sesję rodzinną w plenerze?

Plenerowy kalendarz fotografa - kiedy najlepiej zrobić sesję rodzinną w plenerze?

Jaką porę roku najlepiej wybrać na sesję rodzinną w plenerze? Zdania mogą być podzielone. Wiele zależy od Waszego pomysłu na plenerową sesję zdjęciową, także od wieku i możliwości dzieci. Czas idealnie sprzyjający zdjęciom w plenerze to kwitnąca pachnąca wiosna, ciepłe sielskie lato, kolorowa pełna babiego lata jesień. Jeśli chcielibyście idealnie zaplanować sesję w czasie kiedy kwitną maki, owocują sady czy spadają kolorowe liście koniecznie czytajcie dalej.

WIOSNA - pora roku, na którą czekamy wszyscy. Dni stają się coraz dłuższe, pojawia się szansa na słoneczne ciepłe sesje rodzinne o zachodzie słońca. Kolorystycznie w Waszych stylizacjach dominują pastele - róże, beże, delikatne niebieskości, tonacje zieleni.  

W kwietniu zakwitają pierwsze kwiaty w ogrodach, magnolie, pojawiają się żółte forsycje, rozwijają się dzikie owocowe sady. 

Maj to miesiąc kwitnących bzów, jaśminu, azalii. Jeśli marzycie o sesji rodzinnej wśród kwitnących sadów jabłoni, wiśni, pól rzepakowych będzie to wprost idealny dla Was czas. Na sesjach w plenerze dominuje wtedy soczysta zieleń, dni pełne są ciepła i słońca. Wiosna to świetny czas na sesję ciążową, narzeczeńską czy pokoleniowe zdjęcia z okazji Dnia Mamy. 

A w jakim miesiącu kwitnie lawenda i maki? Zwykle dzieje się to w czerwcu. Pojawiają się też inne polne kwiaty takie jak łubiny, chabry, rumianki. Takie piękne sielskie krajobrazy znajdziecie za miastem przez całe niemal lato. Jest to też czas kwitnienia róż - wtedy właśnie przepadam bez końca na sesjach w moim ulubionym różanym ogrodzie. 

 

LATO - czas wakacji, czas upalnych dni, ciepłych wieczorów, wyjątkowo fotogenicznych poranków. To ten moment w roku kiedy sesje rodzinne planuję zarówno wczesnym rankiem jak i popołudniu. Letnie sesje w plenerze planujemy najczęściej  w okolicach jezior, na łąkach malowanych zachodzącym słońcem. Świetnie na takiej sesji sprawdzą się wszelkiego typu zwiewne sukienki, lniane koszule, kapelusze. 

Lipiec - Sierpień: Sesja zdjęciowa w formie pikniku albo w ogrodzie pełnym malin, borówek i innych pyszności? Pewnie, że tak :) Miejsce na sesję w plenerze wybieramy zawsze wspólnie. Możemy spotkać się na kwiatowej łące, w otoczeniu złotych pól albo na pobliskiej plaży nad wodą. Jeśli nie przepadacie za upałami chwilę wytchnienia z pewnością da nam las gdzie z dala od tłumów stworzymy spontaniczne rodzinne zdjęcia. Lubicie słoneczniki? W sierpniu wyszukam dla Was pole pełne tych pięknych kwiatów. 

W krajobrazie zaczynają dominować brązy, żółcie, pomarańcze. Do łask wracają cieplejsze swetry. Światło sprzyja nam o każdej porze dnia. Złota polska jesień to mój absolutnie ulubiony czas w roku na sesje rodzinne w plenerze, najlepsza pora do tworzenia radosnych dziecięcych portretów. 

Wrzesień magiczny za sprawą wrzosowisk i niskiego ciepłego światła.

Październik - festiwal kolorowych liści. W tym okresie spotkamy się na sesji zapewne w Waszym ulubionym parku. To tam wśród szeleszczących kolorowych liści powstają najpiękniejsze jesienne zdjęcia dziecięce i rodzinne. 

 

Listopad - marzec - przełom jesieni/zimy, przedwiośnie to miesiące mgliste, nostalgiczne. W sam raz na sesje miejskie i na wszelkie sesje we wnętrzach - w Waszych domowych zakątkach, w studiu, w ulubionej kawiarni.

Styczeń zwykle zmienia świat w bajkową zimową krainę. Wtedy koniecznie trzeba spotkać się na zimowej mini sesji.

 

Jak więc widzicie możliwości mamy mnóstwo. Wiosna to zdecydowanie pastelowe kwiatowe zdjęcia rodzinne. Lato sprzyja ciepłym piaskowo łąkowym krajobrazom. Jesienią najlepiej wybrać na sesję parkowe alejki lub dyniową farmę.  

Myślisz o podobnej sesji - zapraszam Cię do zakładki OFERTA KONTAKT :)

 

70/98/sesja-ciążowa-w-plenerze-wiosną.jpg

23/68/ssjarodzinnaplenerśląskie.jpg

11/54/sesja-ciazowa-katowice-bytom-tarnowskiegory.jpg

59/77/zdjęcia-w-plenerze-pomysly.jpg

33/23/wiosenne-sesje-zdjęciowe-dzieci-katowice.jpg

54/81/sesja-na-polu-maków-śląsk.jpg

90/66/sesja-z-okazji-roczku-w-plenerze.jpg

53/93/zdjęcia-rodzinne-w-plenerze-lato.jpg

95/26/sesja-w-plenerze-cena.jpg

54/72/sesja-rodzinna-plener.jpg

62/85/sesja-dyniowa-jesienna-sesja-zdjęciowa.jpg

85/85/sesja-rodzinna-w-plenerze-jesienią-śląsk.jpg