Fotografia dziecięca, rodzinna i ślubna
Sesja na roczek Katowice - urodzinowe spotkanie z Mają.
May 03
 

Sesja na roczek Katowice - urodzinowe spotkanie z Mają.

Ile osób tyle pomysłów na urodzinową sesję, na zdjęcia z okazji roczku dziecka.. Część z Was wybiera sesję plenerową - osobiście je uwielbiam. Takie sesje najlepiej planować dla maluchów urodzonych wiosną, latem i wczesną jesienią. 

Z Mają i jej rodzicami spotkaliśmy się latem na sesji plenerowej w Parku Śląskim. Powodem były oczywiście jej pierwsze urodzinki. Były wspólne zabawy, odkrywanie drobnych kwiatków na łące, przytulasy z mamą i tatą czyli dużo swobody i fajnych emocji. Tłem naszego spotkania była bajkowa wiosenno-letnia łąka.

Z tym pytaniem spotykam się bardzo często. Wiele zależy od tego jaki styl zdjęć preferujecie. Jeśli marzycie o naturalnej spontanicznej sesji z dzieckiem, gdzie nie ogranicza nas przestrzeń, światło, zdecydowanie wybierzcie się na roczkową sesję w plener. Dopasowując się do pogody i optymalnej pory dnia dla dziecka otrzymacie przepiękne, pełne naturalnego światła zdjęcia. Ujęcia rodzinne to obowiązkowy etap każdej sesji oprócz zdjęć samego dziecka, zdjęć z rodzeństwem. Z takich kadrów możemy stworzyć dodatkowo fotoalbum, powiększenia, odbitki które podarujecie w prezencie bliskim. 

Zimą sporo rodzin pyta o roczkowe sesje lifestylowe (w domu lub takiej neutralnej stylistyce w studiu). Technicznie sesja studyjna jest trudniejsza ponieważ decydując się na takie rozwiązanie Wasze małe żywioły muszą choć przez chwilę wytrwać w bezruchu. Każdy rodzic wie, że na tym etapie rozwoju ruch, przemieszczanie się, odkrywanie to ulubione zajęcie każdego dziecka. Dlatego też sesja roczkowa w domu wydaje się być lepszym rozwiązaniem. Dzieci są u siebie, czują się bezpiecznie, tutaj nie ma konieczności pozowania. Zdjęcia tworzymy spontanicznie. To znacząco wpływa na Wasz dobry nastrój podczas takich zdjęć. Taką sesję urodzinową możemy zorganizować także z okazji kolejnych urodzin. 

Przykładowe sesje na roczek dla dziewczynki czy chłopca - sprawdźcie linki poniżej.

Sesja na roczek z tortem  |  Sesja na roczek w domu

Jeśli zastanawiacie się nad wyborem fotografa dla Waszego dziecka zajrzyjcie też na moje profile w mediach społecznościowych - tam znajdziecie sporo aktualności i zdjęć z ostatnich realizacji. 

Izabela Gawron Fotografia funpage | Izabela Gawron Fotografia Instagram

 

 

93/36/sesja-rodzinna-w-plenerze.jpg

26/52/sesja-zdjeciowa-z-okazji-roczku.jpg

95/15/prezent-na-roczek- sesja.jpg

42/98/roczek-sesja-w-plenerze.jpg

86/52/sesja-na-roczek-bytom.jpg

61/60/zdjecia-na-roczek.jpg

73/39/sesja-rodzinna-portret-rodzicow.jpg

78/15/sesja-urodzinowa-mam-juz-rok.jpg

95/90/sesja-na-roczek-w-plenerze-katowice.jpg