Fotografia dziecięca, rodzinna i ślubna
Najczęściej zadawane pytania - zdjęcia rodzinne, fotografia dziecięca, sesje ciążowe i noworodkowe.

Najczęściej zadawane pytania - zdjęcia rodzinne, fotografia dziecięca, sesje ciążowe i noworodkowe.

Dziś przygotowałam dla Was listę najczęściej zadawanych pytań dotyczących sesji zdjęciowych. W tym wpisie znajdziecie garść przydatnych informacji w tematach: sesja ciążowa, sesja noworodkowa w domu, sesja na roczek, sesja rodzinna, sesja dziecięca lifestyle, reportaż z uroczystości rodzinnych. Zapraszam do lektury :)

Źle wychodzę na zdjęciach | Nie lubię zdjęć

Ma tak właściwie każdy z nas, może poza zawodowymi modelami. Nie szkodzi! Zawsze w pierwszej kolejności dbam o atmosferę na sesji, o pełen komfort podczas naszego spotkania. Wspólnie się śmiejemy, pomagam Wam ustawić się tak żeby na zdjęciach dobrze wyjść.  Prawdą jest to że najpiękniejsze ujęcia powstają spontanicznie, naturalnie, często wtedy kiedy nie wiecie, że je robię. Jedyne, o co proszę, to dużo Waszej radości, uśmiechu i bliskości. Każda sesja to przede wszystkim czas dla Was i Waszej rodziny. Nie ma ludzi niefotogenicznych! Są tylko ludzie źle sfotografowani :)

W jakich sesjach się specjalizuję?

Najczęściej wykonywane przeze mnie realizacje to: sesja ciążowa, sesja noworodkowa, sesja rodzinna. Bardzo często spotykamy się także na sesjach urodzinowych, zwłaszcza na sesjach z okazji roczku. Wykonuję także zdjęcia z Chrztu Świętego, sesje podczas przyjęć rodzinnych jak np. komunia, urodziny, rocznice. Takie sesje realizowane są na terenie całego Śląska, głównie w miastach takich jak Katowice, Chorzów, Bytom, Radzionków, Gliwice, Zabrze, Zawiercie, Gliwice, Tarnowskie Góry, Kalety, Piekary Śląskie, Ruda Śląska.

Umówiona sesja może mieć charakter lifestylowy - naturalnej sesji zdjęciowej w Waszym domu/mieszkaniu. Możemy również spotkać się na sesji studyjnej z dojazdem do Waszego domu lub w dowolnie wybranym kameralnym plenerze. 

W co się ubrać na sesję?

Dobrze dobrany strój jest kluczem udanej fotografii. Jest to więc pytanie, które pojawia się właściwie za każdym razem. Specjalnie dla Was przygotowałam ściągawkę, którą wysyłam Wam zawsze przed sesją. Wybierajcie ubrania ponadczasowe, w możliwie stonowanych odcieniach (biel, ecru, beże i brązy, pastele, szarości). Biel, beże pięknie rozświetlają zdjęcie i nie odwracają uwagi od twarzy. Dbajcie też możliwie o spójny styl ubrań i ich kolorystykę (łączymy do 3 kolorów). Unikamy koszulek z grafikami, napisów, neonowych odcieni ubrań. Mile widziane kapelusze, chusty, buty za kostkę, latem bose stopy. Zobacz odrębny wpis o stylizacjach na sesję.

Pamiętajcie też o tym, że do każdej pory roku pasują inne kolory. Najważniejsze jest to by ubrać się w taki sposób, by czuć się komfortowo. Genialnym miejscem gdzie odnajdziecie sporo inspiracji jest Pinterest.

Zgoda na publikację zdjęć

Portfolio każdego fotografa to właśnie fotografie tych wszystkich osób, które zgodziły się na publikację i które możecie oglądać na mojej stronie internetowej. Gdy wyrażacie na to zgodę pomagacie mi istnieć w roli fotografa i rozwijać własną działalność. Bardzo Wam za to dziękuję. Zgoda jest oczywiście Waszą dobrowolną decyzją i oczywiście szanuję jej brak. Nigdy nie publikuję zdjęć bez Waszej zgody. Moje najnowsze zdjęcia możecie zobaczyć w zakładce PORTFOLIO

Gdzie odbywają się sesje?

Miejsce, w którym odbywa się sesja znacząco wpływa na efekt końcowy. Uwielbiam fotografię spontaniczną, pełną radości.Takie zdjęcia możemy stworzyć zarówno w Waszym domu, w otoczeniu natury lub w studiu. Moje rozumienie zdjęć rodzinnych bazuje na naturalności stąd też macie pewność, że każda sesja będzie oparta bardziej na naszej interakcji niż pozowaniu. Sesje w plenerze wykonuję na terenie miast całego Śląska. Jeśli nie macie pomysłu na to gdzie wykonać sesję w plenerze - chętnie Wam podpowiem bo wiele wolnych chwil poświęcam na poszukiwanie nowych miejsc do sesji. Brak słońca nie jest przeciwwskazaniem do zdjęć, pochmurny dzień to taka duża blenda którą dostajemy od przyrody. Mamy wówczas piękne równe światło. Gdy pada deszcz oczywiście  przesuwamy termin naszej sesji na najbliższy dogodny czas.

Jaki jest czas oczekiwania na zdjęcia?

Zdjęcia do wyboru wysyłam maksymalnie 2 dni po naszej sesji. Po wybraniu przez Was ujęć opracowuję je w programie graficznym. Czas oczekiwania na gotowe fotografie to maksymalnie 4 tygodnie. Poza szczytem sezonu staram się oddać gotowy materiał dużo szybciej. Cudownym uzupełnieniem każdej sesji są odbitki i albumy. Oprócz wydruków, które otrzymujecie po sesji, możecie dodatkowo zamówić wysokiej klasy fotoalbum drukowany na sztywnych kartach. Szeroka gama kolorystyczna tkanin i ekoskór pozwoli spersonalizować Wasz fotoalbum idealnie do tematyki wyknanej sesji.

Kiedy najlepiej umówić się na sesję ciążową? W jakim czasie zrealizować zdjęcia noworodkowe?

Wszystko zależy od tego o jakiej sesji myślicie. Idealny moment na zdjęcia ciążowe to czas między 28 a 32 tygodniem ciąży. Jest to oczywiście umowny termin, ważne by brzuszek był już widoczny. Na zdjęcia noworodkowe najlepiej umówić się także jeszcze będąc w ciąży bym miała dla Was dostępny termin w okolicach rozwiązania. Sesje z rocznymi maluchami najlepiej by odbywały się w najlepszej dla roczniaków porze dnia - niektóre dzieci mają tak od rana, inne po drzemce. Sesje rodzinne w plenerze musimy też zawsze dopasować do pogody i pory dnia, a właściwie światła. Idealny moment na sesję dziecięcą, na sesję ciążową to albo poranek albo popołudnie. 

Marzy nam się naturalna sesja z noworodkiem w domu.

Zależnie od tego jaki styl fotografii preferujecie - sami podejmujecie decyzję o tym czy spotykamy się na stylizowanej sesji studyjnej z dojazdem do domu czy chcielibyście w formie sesji lifestylowej w najprostszy możliwy sposób zatrzymać na fotografiach pierwsze wspólne chwile. Wasz dom, Wasza przestrzeń jest najlepszym tłem do takich zdjęć. Zacisze domu to najbezpieczniejsze miejsce dla Waszego nowonarodzonego dziecka. Nie przejmujcie, jeśli Wasze wnętrze nie jest jeszcze np. w pełni wyremontowane. Czasem wystarczy fragment jednokolorowej ściany by wykonać fantastyczne ujęcia. Wiele wpisów o sesjach domowych znajdziecie tutaj (kilk).

Czy wykonujesz zdjęcia z Chrztu Świętego? Czy realizujesz sesje podczas uroczystości rodzinnych?

Jak najbardziej. Zdjęcia podczas Chrztu Świętego i innych uroczystości rodzinnych są świetną okazją do zachowania na zdjęciach rodzinnych wspomnień. Jest to wspaniała okazja do stworzenia wielopokoleniowych zdjęć. Dojadę do Was na terenie całego Śląska. Do każdej takiej sesji możemy stworzyć profesjonalny fotoalbum.

Więcej o albumach poczytacie TUTAJ

 

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej na temat oferty, innych zagadnień NAPISZCIE.. Znajdziecie mnie także:

Funpage Facebook

Instagram

 

59/74/sesja-ciazowa-slask.jpg

91/59/sesja-zdjeciowa-niemowlaka-katowice.jpg

65/97/sesja-rodzinna-slask.jpg

94/93/sesja-noworodkowa-slask.jpg