Fotografia dziecięca, rodzinna i ślubna
Jak ubrać się na sesję rodzinną?

Jak ubrać się na sesję rodzinną?

Zawsze podczas omawiania szczegółów sesji słyszę to pytanie: jak mamy ubrać się na sesję? Przygotowałam dla Was w jednym miejscu cały zestaw porad, który otrzymacie też ode mnie przed samą sesją. Czy koniecznie trzeba stosować się do tych porad? Potraktujcie je jak inspirację. Inny zestaw ubrań sprawdzi się przy rodzinnej sesji w plenerze, inny podczas sesji w Waszym domowym zaciszu.

1. Przygotowując się do sesji postawcie na klasykę. Tak abyście za 20 lat mogli w dalszym ciągu ze spokojem patrzeć na swoje zdjęcia.

2. Dopasowane kolory, połączenie ubrań o podobnej tonacji. Na zdjęciach lepiej wyglądają kolory neutralne. Świetnym rozwiązaniem są tzw. kolory ziemi: beże, brązy wraz z jego odmianami: capuccino, caffe latte, ecru. Jeżeli jednak lubicie żywe kolory i w nich się poczujecie się najlepiej to właśnie w nie powinniście się ubrać. Odsyłam Was do sesji rodzinnej Eweliny gdzie możecie zobaczyć jak genialnie dopasowali oni swoje ubrania: 

https://www.izabelagawronfotografia.pl/blog/jaki-jest-przepis-na-udana-sesje-rodzinna

3. Dodatki. Mąż kolekcjonuje poszetki, a Ty uwielbiasz kapelusze? Wspaniale. Takie dodatki zawsze sprawdzają się na sesji. Podobnie wianki z żywych kwiatów. Zabierzcie na zdjęcia wszystko co możemy zawiązać wokół szyi (biżuterię, chusty). Pamiętajcie jednak by z nimi nie przesadzać. 

4. Dobrze by Wasz strój dodawał pewności siebie. Jeśli macie sprawdzone ubrania, w których czujecie się świetnie - koniecznie zabierzcie je na sesję.

5. Koszulki ZDECYDOWANIE bez napisów, nadruków z postaciami z bajek - takie stroje bardzo odwracają uwagę od Was, a tego zdecydowanie na zdjęciach nie chcemy. 

6. Wygodnie. Zadbajcie o to żeby Wasze ubrania i buty były komfortowe aby nie ograniczały Waszych dzieci. Swoboda to podstawa dobrego samopoczucia.

7.. Ubrania dopasujcie do miejsca i stylu w jakim ma się odbyć sesji.  

9. Podobnie jednak nie identycznie - ubrania do sesji warto nieco pomieszać. Nie ubierajcie identycznych kolorów czy takich samych koszulek. Potrzebujemy odrobinę różnorodności. Bardzo fajnie sprawdzi się zestaw, w którym jedna osoba w rodzinie ubrana w jakiś wzór na tle pozostałych osób ubranych w gładkie tkaniny.

Podsumowując wybierzcie na sesję sprawdzone ubrania. Najważniejsze jest to by zdjęcia pokazały Twoją osobowość, styl i charakter. Postawcie na minimalizm zarówno w kolorystyce jak i we wzorach. Na sesji jak i w życiu najpiękniej zdobi nas prawdziwy szczery uśmiech.

 

 

40/94/w-co-sie-ubrac-na-sesje-wiosna.jpg

87/18/ubrania-na-sesje-fotograficzna-latem.jpg

30/82/jaksieubracnasesje.jpg