Fotografia dziecięca, rodzinna i ślubna
Sesja noworodkowa w domu - co warto o niej wiedzieć?

Sesja noworodkowa w domu - co warto o niej wiedzieć?

Wyobraź sobie, ten moment kiedy po 9 miesiącach oczekiwania i przygotowań zostajecie rodzicami. W pierwszych dniach/tygodniach uczycie się siebie, obserwujecie jak Wasze maleństwo się zmienia. Dziś jeszcze mieści się w Waszych dłoniach, za kilka chwil wypatrzycie pierwsze ząbki, będziecie świętować pierwsze trzy kroki. Czas z dziećmi mija szybko. Czasem chciałoby się go powstrzymać.

Tę szansę dają nam zdjęcia. 

Właśnie po to jest sesja rodzinna. Po to planujesz sesję noworodkową jeszcze nim maluch jest na świecie. By nie zapomnieć, by zachować pierwsze wspólne chwile na zdjęciach. Dla pamiątki i wspomnień, które zostaną z Tobą na lata. 

Jak dobrze przygotować się do sesji z noworodkiem? 

  1. Wybierz styl zdjęć, który najbardziej Tobie odpowiada, sprawdź pozytywne opinie dotyczące fotografa - sesja noworodkowa to wielka odpowiedzialność. 

  2. Wybierz optymalne dla Was miejsce sesji - może być to Wasze domowe zacisze, studio, szpital jesli marzysz o sesji tzw. fresh48 #projektfresh48.

  3. Umów sesję najlepiej będąc jeszcze w ciąży - to zagwarantuje Wam dostępność konkretnego fotografa w danym terminie.

  4. Przygotuj na zdjęcia siebie i całą rodzinę, jeśli macie już starsze rodzeństwo przygotuj starsze dziecko na spotkanie z fotografem.                                                 
  5. Zdrowie wszystkich uczestników sesji - zdrowe niemowlę - zdrowy fotograf - zdrowi rodzice i rodzeństwo koniecznie. 
  6. Pamiętaj, że bezpieczeństwo noworodka na sesji to podstawa. Trzeba zadbać o odpowiednią temperaturę, higienę, niezbędne na takiej sesji jest doświadczenie fotografa, opanowanie i spokój wszystkich uczestników sesji.
  7. Wzajemne zaufanie to podstawa udanej współpracy podczas sesji noworodkowej, zdjęć niemowlęcych.

Często pytacie o moje zdanie dotyczące tego jakie zdjęcia wykonać. Zawsze i bez zastanowienia polecę Wam naturalną sesję noworodkową z dojazdem do domu dziecka. Takie zdjęcia mają same plusy - wspaniale dokumentują Wasze pierwsze chwile, są prawdziwe i nie pozowane. Emocje, które mamy wypisane na twarzy: miłość w oczach, uśmiech na twarzy, przyćmiewają wszystko inne, ponad to jesteście u siebie, dziecko fotografowane jest w znanym sobie środowisku. Nie musimy na sztywno trzymać się terminu 14 dni od narodzin, sama sesja nie trwa super długo i zdecydowanie jest mniej męcząca niż stylizowana sesja noworodkowa w studiu. Dla tych mam, które marzą jednak o zdjęciach w koszach - mam mobilny zestaw do takich zdjęć, który można wykorzystać na kilka ujęć o ile mamy głęboko śpiące maleństwo. 

Pomysł na sesję małej Basi był prosty. Naturalne, niepozowane zdjęcia. Spotkaliśmy się w jej rodzinnym domu, w cudownie pozytywnej atmosferze powstawały kolejne ujęcia. Moje zadanie było wyjątkowo łatwe ponieważ tak współpracującego maleństwa dawno nie miałam. Dziękuję za pełne zaufanie i zaproszenie do Waszego rodzinnego świata.

I choć każda z nas ma tysiąc wymówek, że to niedobry czas na zdjęcia.  A jednak to teraz jest TEN czas. WASZ czas. W ciągu lat zapomnisz o kolejnej sukience wyszukanej na ekstra wyprzedaży, maluch wyrośnie z ubranek i gadżetów. Emocji zachowanych na wspólnych fotografiach nie zapomnisz nigdy, bez względu na to czy masz 20, 40 czy 60lat. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź: Sesja noworodkowa lifestylowa Formularz kontaktowy 

85/43/sesja-noworodkowa-w-domu-katowice.jpg

39/14/slask-sesja-noworodkowa.jpg

89/16/zdjecia-noworodkowe-katowice-bytom-myslowice-gliwice.jpg

12/30/mama-i-corka-sesja-noworodkowa-katowice.jpg

92/58/sesja-w-domu-zdjecia-lifestyle.jpg

31/38/sesja-lifestyle-katowice.jpg

84/62/sesja-niemowleca-z-dojazdem-do-domu.jpg

30/26/sesja-rodzinna-w-domu-slask.jpg

57/16/zdjecia-noworodkowe-z-dojazdem-do-domu.jpg

40/26/sesja-domowa-noworodek.jpg

24/16/sesja-niemowlecakatowice-slask.jpg

71/64/sesja-noworodkowa-cena.jpg