Fotografia dziecięca, rodzinna i ślubna
Bezpieczny noworodek na sesji. Do kiedy warto wykonać sesję noworodkową?

Bezpieczny noworodek na sesji. Do kiedy warto wykonać sesję noworodkową?

Bezpieczeństwo noworodka na sesji - ten temat dotyczy każdego rodzica. Każdy kto poszukuje fotografa do sesji zdjęciowej dziecka zastanawia się na ile jest to bezpieczne. W każdej pracy trzeba być kreatywnym, realizując sesję noworodkową trzeba być przede wszystkim odpowiedzialnym. Obecnie bardzo popularne są stylizowane sesje noworodkowe, które należy wykonać do 14 dnia życia dziecka. Druga możliwość to naturalna sesja zdjęciowa (zdjęcia noworodków/niemowląt bez ubranek i innych dodatków, w bardzo neutralnej stylistyce). Sesja noworodkowa lifestyle relizowana jest w Waszym domu. Sesja niemowlęca, a więc dotycząca starszych maluszków, także może odbyć się w tej formie.

Bez względu na to jaki styl sesji wybierzecie pamiętajcie, że na bezpieczną sesję noworodkową, na bezpieczne zdjęcia noworodków  i niemowląt składają się: 

Przygotowanie: jeden z najważniejszych elementów sesji, w moich super długich mailach macie opisany szczegółowo i dokładnie przebieg sesji noworodkowej, otrzymujecie informacje jak się przygotować do sesji pod kątem ubrań, karmienia itp. Dzieci wyczuwają napięcie rodziców dlatego jeszcze przed sesją odpowiadam na wszystkie nurtujące Was kwestie. 

Zdrowie: zdrowy noworodek - zdrowy fotograf - zdrowi rodzice i rodzeństwo koniecznie 

Karmienie: czas trwania sesji to przede wszystkim czas na spokojne nakarmienie, uspokajanie, usypianie noworodka/niemolęcia 

Higiena: czyste dłonie, czyste dodatki, odpowiednio przygotowany do sesji dom głównie w odniesieniu do temperatury

Nastawienie: cierpliwość, spokój, opanowanie otwartość, rozmowa, pozytywne nastawienie i wzajemne zaufanie to podstawa udanej wspólpracy podczas zdjęć z noworodkiem

Asekuracja: jesteśmy blisko noworodka podczas sesji, nie pozostaje ono bez opieki

Z tych wszystkich opisanych powodów zawsze doradzam by sesję noworodkową wykonać w Waszym domowym zaciszu w formie możliwie jak najbardziej naturalnej. Takie sesje realizuję w śląskich miastach tj: Katowice, Chorzów, Bytom, Zabrze, Sosnowiec,Tarnowskie Góry, Gliwice, Zawiercie, Częstochowa.

Pamiętajcie by świadomie wybrać fotografa do tej szczególnej sesji.

Macie pytania, pomysły dotyczące Waszej sesji - piszcie śmiało. Poznajmy się.